Araç Yıkama Çatıları

Araç yıkama çatıları adı altında yaptığımız sistemler genellikle çelik konstrüksiyondan oluşmaktadır. Çelik konstrüksiyondan oluşturulduktan sonra çatı, daha önceden görüşülüp kararlaştırılmış olunan kaplama malzemesi ile kaplanır.
Daha önceden var olan yapılarınız arasında ki alanı veya bir adet yapınızın etrafındaki herhangi bir bölümü araç yıkama mekanı olarak kullanmayı düşünüyorsanız eğer, mevcut olan yapılarınız arasında tonoz şeklinde, yapı üstü destekli olacak şekilde kapatma yapılabilmektedir. Veya çatının bir kenarı yapı destekli olup diğer kenarı taşıyıcı ile desteklenerek ve gerekli eğim sağlanarak bir çatı uygulaması da yapılabilmektedir.

Araç Yıkama Çatıları ve Görselleri

Araç yıkama çatıları yapılırken neme ve suya dayanıklı hatta güneşe ürünler kullanılması en çok önemsenmesi gereken şartlar arasındadır. Çatı altında sürekli olarak araç yıkama işlemi yapılacağından, araç yıkama tabancasından çıkan toz halindeki su muhakkak çatıya da ulaşacaktır. Dolayısıyla kullanılan demir veya çelik malzeme neme dayanımlı olarak kullanılmalıdır. Neme dayanımlı olmayan demir ürünleri de neme dayanımlı olabilecek hale getirilmelidir.

En azından elektrostatik boyama işleminden geçirilmedir. Karkas haricindeki kaplama malzemesi için de yine neme dayanımlı olmayan ahşap tercihimiz değildir. Uygun bütçe arayan kullanıcılarımıza tercihimiz polikarbonat malzemedir. Değişik renk seçenekleri ve şekil alabilen esnek yapısıyla dikkat çeken polikarbonat güneşin zararlı olan u.v. ışınlaırnıda absorbe etmektedir.
Görünümü cam ile oldukça benzeyen solid kaplama malzemesi de son zamanlarda oldukça trend olan üst yüzey kaplama ürünlerimizdendir. Polikarbonat gibi solid de de değişik renk seçenekleri mevcuttur. Polikarbona göre daha mukavim olmasına karşın daha pahalı bir üründür.
İster solid olsun ister polikarbon olsun isterseniz cam olsun; yapılan uygulama tam olarak tamamlanmalıdır. Neyi mi kastediyoruz? Şöyle açıklayalım; yapılan uygulamada bulanan kaplamaya ait ek yerlerinde fitilli H çıta kullanımı, gerekli yerlere markalı silikon kullanımı gibi detaylar önemlidir.

Araç yıkama çatıları hakkında fiyat öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. 0216 487 00 61

 

Cevap bırakın